۱۵ آذر, ۱۳۹۹

درباره نویسنده

نوید عباسی کهن

در سال 1363 در گیلان سرسبز متولد شدم و در سال 1387 در رشته کارشناسی ارشد مهندسی برق از دانشگاه صنعتی خواجه‌‌نصیر طوسی فارغ التحصیل شدم. وقتی نوجوان بودم پدرم مرا با ماهیگیری آشنا کرد و به صید ماهیانی مانند کپور، کولی و سوف علاقه‌‌مند شدم ولی به سرعت فهمیدم که عاشق صید اردک‌‌ماهی به روش اسپینینگ هستم. از سال 94 به صورت جدی‌‌تر به این ورزش پرداختم و صید ماهی قزل‌‌آلا را نیز تجربه کردم که برایم بسیار لذت‌‌بخش است. جستجوی مقالات و وب‌‌سایت‌‌های خارجی ماهیگیری از سرگرمی‌‌های من بوده و مشتاقم تا دیگران را نیز از این اطلاعات آگاه سازم.

مطالب مشابه

3 ديدگاه

 1. 1

  amin

  با سلام
  در صحبت های جناب آقای امینی گفتن که ماهیگیری ورزشی یکی از ده ها صنعت پول ساز دنیاست می خواستم بدونم چطوری؟

  پاسخ
  1. 1.1

   نوید عباسی کهن

   پاسخ جناب امینی:
   سلام امین جان، البته من اینو ننوشته بودم، چیزی که نوشته بودم این بود که ماهیگیری یکی از ده ورزش پول‌ساز دنیاست، یعنی گردش مالی در این ورزش یکی از ده گردش مالی بزرگ ورزشی دنیاست که این عدد خیلی خیلی عظیم هست.
   در سال ۲۰۱۳ گردش مالی مرتبط با ماهیگیری ورزشی فقط در داخل آمریکا معادل ۱۱۵ میلیارد دلار بوده (داکیومنت دولتی معتبر موجود هست با آمار به تفکیک ایالات و به تفکیک ماهیگیری آب شیرین و شور)ُ این عدد نزدیک به ۳ برابر صادرات نفت ایران در شرایط غیر تحریمی هست.
   چطور این گردش مالی بوجود میاد؟ زنجیره‌ی عظیمی از تجهیزات و خدمات شامل خدمات مستقیم مثل تور و تجهیزات مستقیم مثل وسایل ماهیگیری و تجهیزات و خدمات غیرمستقیم شامل لجستیک، اقامت، حمل و نقل، قایق و البته فروش پروانه‌های ماهیگیری و مالیات و غیره. این ورزش در آمریکا در سال ۲۰۱۳ بیش ۸۰۰ هزار شغل ایجاد کرده!

   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© 2020 - کلیه حقوق متعلق به ماهیگیر طلایی است. استفاده از مطالب تنها با کسبِ مجوز مکتوب امکان پذیر است.